روشهای اخذ اقامت لتونی:

کشور لتونی در منطقه بالتیک اروپا و هم مرز با کشور روسیه می باشد. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و بخشی از حوزه شینگن می باشد. دریافت اقامت از طریق خرید ملک در جمهوری لتونی ارزانترین روش سرمایه گذاری ملک در یک کشور توسعه یافته اروپایی می باشد. این کشور در سال 2011 برای بار دیگر به عنوان کشوری شناخته شد که در حوزه اتحادیه اروپا بالاترین رشد اقتصادی را داشته است. در 2 سال اخیر به طور متوسط قیمت خانه در این کشور شاهد رشد سالانه 25% بوده است. *

خلاصه شرایط اقامت در لتونی به شرح زیر می باشد:

حداقل خرید ملک در پایتخت (ریگا) حدود 190000 دلار ( 100000 لاتس) که در واقع یک سرمایه گذاری خوب روی ملک می تواند باشد و هم از نظر تغییر ارزش دلار و هم از نظر رشد سرمایه (حدود 25% رشد سالانه در 2 سال گذشته) می تواند مورد توجه قرار بگیرد. میزان سرمایه گذاری محدودیتی ندارد و میزان سرمایه گذاری می تواند بیشتر باشد.
هزینه ها 30 هزار دلار در ابتدای کار با قرارداد وکیل لاتویا – 30 هزار دلار هم بعد تکمیل خرید ملک و صدور سند – مجموعا 60 هزار دلار. در هر مرحله در صورت عدم قبولی یا انصراف به غیر از 5 هزار دلار (در هر مرحله) مابقی برگشت داده می شود.
مبالغ فوق هزینه های دولتی را نیز شامل می شود.
از این طریق اقامت 5 ساله کشور لاتویا داده میشود که هر ساله بایستی تمدید شود.
با داشتن اقامت این کشور می توان بدون ویزا به کشورهای شینگن و حوزه اتحادیه اروپا سفر کرد.
هیچگونه شرط اقامتی وجود ندارد و افراد می توانند آزادانه در هر زمان کشور را ترک کنند.
بعد از 5 سال می توان برای اقامت دائم اقدام کرد و پس از از آن نیاز به تمدید سالانه نخواهد بود.
خرید ملک در صورت امکان بصورت آنلاین می تواند انجام شود و یا با مراجعه حضوری. برای ویزا باید از سفارت بلغارستان اقدام شود.
کل پروسه حدود 4 تا 5 ماه طول میکشد که حدود یکماه انجام بررسیهای اولیه، یک ماه خرید ملک تا صدور سند و ما بقی تا صدور گواهی اقامت خواهد بود که با مراجعه حضوری داده خواهد شد.
همسر و فرزندان زیر 18 سال در پرونده هستند ولی قبل از آنکه اقامت دائم گرفته شود (بعد از 5 سال) اگر بچه ها به 18 سال برسند بایستی در لاتویا بمانند.

2-1-880x423 مهاجرت به لتونی

اقامت لتونی

لتونی (Latvia )

نیمی از لتونی با جنگل‌هایی غنی از حیات وحش پوشیده شده است. در منطقه لت گال دریاچه‌های زیادی وجود دارد. در لتونی دره‌هایی با رودخانه‌های بزرگ وجود دارد، در کنار این رودخانه‌ها ساحل شنی وجود دارد. صنایع سنگین مدت‌ها پیش تعطیل شده‌اند بنابراین شما می‌توانید در لتونی محیط زیست پاکی را شاهد باشید. بهترین زمان برای سفر به لتونی از اوایل خرداد تا اواسط شهریور می‌باشد، در این دوره از سال هوا به صورت مطبوع گرم است و مواد غذایی محلی نیز در دسترس می‌باشد. دی و بهمن سردترین ماه‌های سال می‌باشند. در مهر و آبان بارشهای پاییزی بسیار زیاد و نور روز بسیار کم است.

اقتصاد : این کشور از نظر اقتصادی نیز رابطه نزدیکی با آلمان، لهستان، دانمارک و روسیه داشته باشد و این کشور بزرگترین صادر کننده چوب، محصولات چوبی، منسوجات و غیره به این کشورها باشد . کشور لتونی علاوه بر این محصولات صادرات ماشین آلات نیز دارد ولی چوب محصول اصلی این کشور است و آن را مدیون آب و هوای خوب و معتدل خود می باشد.

 زبان : مردم این کشور به زبان‌های شاخه بالتیک و عمدتاً به زبان  لتونیایی و لاتگالی تکلم می‌کنند. حدود یک سوم از مردم این کشور به زبان روسی تکلم دارند اما بر اساس همه پرسی سال ۲۰۱۲ اکثریت مردم مخالف تبدیل زبان روسی به زبان رسمی بودند.

ارز رسمی : لاتس

جمعیت : دو میلیون و دویست هزار

همسایگان : لتونی توسط روسیه از مشرق، استونی از شمال، لیتوانی از جنوب، بلاروس از جنوبشرقی و دریای بالتیک از مغرب احاطه شده است.

هزینه زندگی: بطور متوسط بین 500 تا 700 یورو

نوع شرکت ثبتی:

1.شرکت دارای تعهدات محدود

سرمایه اولیه شرکت : ۳۰۹۰ یورو

نیاز به استخدام نیرو : بله یک سرپرست

 تعداد سهامداران: عدم وجود موانع برای سهامداران خارجی

2.شرکت سهامی( (A/S

سرمایه اولیه شرکت : ۳۵۵۷۲ یورو

افتتاح حساب بانکی : امکان پذیر است.

مالیات : 15%

ارزش افزوده ( VAT) : 12%

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های : WhatsApp : +447494013435 تماس بگیرید یا بر روی لینک روبرو کلیک کنید و شماره تماس و ایمیل خود را برای ما ارسال کنید، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

2-1-880x423 مهاجرت به لتونی

اقامت اروپا – پاسپورت اروپایی – پاسپورت ارزان قیمت