بیمه دانشجویی در آلمان

درباره “بیمه درمانی دانشجویی” (studentische Krankenversicherung) در آلمان یک نکته روشن است و آن این که دانشجویان بدون داشتن قرارداد بیمه نمی توانند در دانشگاه ثبت نام کنند. این شرایط شامل دانشجویان آلمانی و خارجی می شود.
دانشجویان خارجی می¬توانند با پرداخت حق بیمه دانشجویی از امکانات سلامتی و بهداشتی در آلمان استفاده کنند. دانشجویان خارجی موظف هستند، پیش از ثبت نام در دانشگاه، گواهی مربوط به بیمه دانشجویی را به دانشگاه ارائه کنند.

پرداخت تعرفه دانشجویی بیمه تا پایان سی سالگی

شرکت های بیمه دولتی در آلمان وظیفه دارند، دانشجویان را تا پایان سی سالگی یا تا پایان چهاردهمین ترم تحصیلی در دانشگاه با تعرفه¬های دانشجویی و ارزان قیمت بیمه کنند.
اگر سن شما از سی سال بیش تر باشد یا در طول دوران تحصیل از سی سالگی فراتر رود یا چهاردهمین ترم تحصیلی را پشت سر گذاشته باشید و هنوز تحصیل خود را به پایان نرسانده باشید، می توانید با پرداخت تعرفه¬های گران تر به قرارداد خود با شرکت بیمه ادامه دهید.

نکته دیگر درباره قرارداد بیمه این است که آیا دانشجو می تواند بیمه درمانی خود در کشور محل زندگی اش را به آلمان منتقل کند یا خیر. در این زمینه می توان از اداره بیمه در کشور محل سکونت پیش از سفر به آلمان سئوال کرد.
به عنوان نمونه کشورهای عضو اتحادیه اروپا چنین پیمانی را با آلمان به امضا رسانده اند و از این رو بیمه درمانی این کشورها به آلمان قابل انتقال است. چنانچه کشور شما چنین پیمانی را با آلمان امضا نکرده باشد، می‌بایست درخواست قرارداد بیمه دانشجویی را در آلمان ارائه و نسبت به ثبت قرارداد اقدام کنید.

تعرفه های بیمه برای دانشجویان در آلمان

در حال حاضر هزینه بیمه دانشجویی با شرکت های بیمه دولتی ماهانه مبلغی در حدود ۸۰ یورو است. این تعرفه تا سی سالگی یا تا پایان ترم چهارده تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.
پس از این زمان دانشجویان موظف هستند، تعرفه ی دیگری برابر با ۱۶۰ یورو در ماه بپردازند. همسر و فرزندان دانشجو که به همراه وی در آلمان اقامت دارند، در صورت اثبات ناچیز بودن درآمد وی از پرداخت حق بیمه معاف خواهند بود.
دانشجویانی که به هنگام ثبت نام در دانشگاه ۲۹ سال بیشتر دارند، نمی توانند از تعرفه بیمه دولتی بهره ببرند و می بایست به شرکت های خصوصی بیمه مراجعه کنند. از سوی دیگر چنانچه دانشجو مبلغ ماهانه حق بیمه خود را نپردازد، اداره بیمه فورا دانشگاه را از این امر مطلع خواهد ساخت و این حالت می تواند به اخراج دانشجو از دانشگاه منجر شود.
چنانچه به پرسشی درباره جزئیات بیمه دانشجویی در آلمان برخوردید، می توانید آن را علاوه بر اداره بیمه طرف قرارداد، با اداره امور دانشجویان خارجی (Akademisches Auslandsamt) یا اداره امور صنفی دانشجویان (Studentenwerk) در دانشگاه محل تحصیل خود در میان بگذارید.

fittosize__620_0_936af25fbff7bb824ebc2d0ce111d718_krankenkasse_versicherung_karten_tim_reckmann_pixelio.de_ بیمه دانشجویی در آلمان

بیمه دانشجویی در آلمان

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های : WhatsApp : +447494013435 تماس بگیرید یا بر روی لینک روبرو کلیک کنید و شماره تماس و ایمیل خود را برای ما ارسال کنید، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

fittosize__620_0_936af25fbff7bb824ebc2d0ce111d718_krankenkasse_versicherung_karten_tim_reckmann_pixelio.de_ بیمه دانشجویی در آلمان

اقامت اروپا – پاسپورت اروپایی – پاسپورت ارزان قیمت