اقامت کشور آلمان از طریق کاریابی : ( کارت آبی آلمان )

قطعا می دانیم که کشور آلمان یکی از پیشروترین کشورهای جهان و اروپا می باشد، به طوری که این پیشرفت تا جایی جلو رفته که در 3 سال اخیر آلمان را به اولین صادرکننده جهان و اروپا بدل ساخته، بدیهی است که کشوری که می خواهد در کورس رقابت صنعت عقب نماند نیازمند نیروی متخصص می باشد، که بتواند خود را استانداردهای روز جهانی برابری کند و بعضا این استانداردها ارتقا ببخشد. احساس این نیاز در کشور آلمان باعث گردیده که سال 2012 مقامات این کشور تصمیم به استخدام نیروهای متخصص و ماهر، حتی از کشورهای دیگر جهان بگیرد، که این بهترین فرصت برای کسانی هست که بدون سرمایه گذاری قصد مهاجرت به کشور آلمان و دریافت اقامت آلمان را برای خود و خانواده هایشان و استفاده از امکانات قانونی و مزایای اجتماعی آن است.

نوع اقامت :

لازم به ذکر است اخذ اقامت کاری در آلمان منوط به عقد قرارداد با شرکت های آلمانی در چارچوب و شرایط خاص و طبق قانون مربوط به متقاضی و خانواده تحت تکلف وی شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد.

مزایای دریافت اقامت کاری آلمان :

شما با دریافت اقامت کار در آلمان از مزایای زیادی از جمله زندگی و کار در کلیه کشورهای اروپایی و همچنین تحصیل فرزندانتان بهره مند می شوید. اجازه کار در سراسر اروپا نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نمی باشد. زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا ،دریافت اقامت دائم پس از 3 سال

مدرک تحصیلی :

مدرک مورد نیاز جهت دریافت اقامت کاری در آلمان طبق قانون، فوق لیسانس و بالاتر می باشد، البته در شرایط خاص در رشته های خاص این مدرک تا لیسانس قابل قبول می باشد.

رشته های مورد نیاز :

بیشترین نیاز کشور آلمان برای اقامت کاری برای رشته های کامپیوتر و IT ، ریاضیات، فیزیک، شیمی، مهندسی و پزشکی می باشد البته کلیه رشته های مرتبط را نیز شامل میشود،

سابقه کاری :

سابقه کاری مورد نیاز جهت دریافت اقامت آلمان 5 سال می باشد.( بدون نیاز به سابقه بیمه )

قرارداد شرکت آلمانی :

شما نیازمند عقد قرارداد با یک شرکت آلمانی و درخواست این شرکت برای دعوت از شما به آلمان و تعیین حقوق و دستمزد سالیانه حداقل ۴۴۸۰۰ یورو مهمترین شرایط اصلی احراز کارت آبی محسوب می شود. البته، متخصصان و نیروهای کاری که در فهرست “مشاغل خاص یا موردنیاز شدید آلمان” هستند می توانند با داشتن قرارد کاری با درآمد سالانه حداقل ۳۴۹۴۴ یورو کارت آبی خود را دریافت نمایند. پزشکان, تمامی مهندسان در رشته های مختلف، دانش آموختگان رشته های علوم طبیعی، ریاضی و کارشناسان علوم رایانه و انفورماتیک در زمره ی این مشاغل خاص و مورد نیاز آلمان قرار دارند.

زبان خارجی :

متقاضی می بایست به یکی از زبانهای انگلیسی ، آلمانی، ایتالیایی یا فرانسوی تسلط داشته باشد. البته نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و تسلط در صحبت ملاک عمل می باشد.

خدمات شرکت ما برای دریافت اقامت کاری در آلمان :

1. برسسی پرونده و مدارک ارائه شده توسط متقاضی و ارسال مدارک مربوطه
2. استعلام جهت تایید امنیتی شخصی و مدارک متقاض توسط اتحادیه اروپا
3. عقد قرارداد با شرکت آلمانی و تشکیل پرونده جهت دریافت اقامت آلمان
4. پیگیری پرونده از وزارت خارجه آلمان و دریافت مجوز اقامت آلمان پیگیری پرونده از سفارت آلمان در ایران و دریافت استعلامات مربوط تعیین وقت سفارت و دریافت اقامت کار در آلمان برای متقاضی و خانواده ایشان
5. پشتیبانی متقاضی در کشور آلمان برای انجام امور اولیه شامل تامین مسکن و کار و تحصیل فرزندان

زمان انجام پروسه :

زمان مورد نیاز برای انجام کلیه مراحل پرونده اقامت کاری آلمان حدود 240 روز کاری می باشد.
لازم به ذکر است که اقامت کاری آلمان قابل تمدید می باشد و چنانچه متقاضی سه سال در آلمان حضور داشته باشد می تواند برای درخواست اقامت دائم اقدام نمایدو از مزایای اقامت دائم آلمان و دریافت پاسپورت آلمان استفاده نماید. حداکثر مدت اقامت کاری مبتنی بر اساس کارت آبی آلمان، ۳۳ ماه تعیین شده است که پس از آن در صورت شاغل بودن امکان تبدیل آن به اقامت دائمی آلمان نیز وجود دارد. در صورتی که متقاضی در زمان اقدام یا در طول مدت اقامت خود در آلمان، مدرک زبان آلمانی با سطح B1 ارائه نمایند، مدت زمان ۳۳ ماهه به ۲۱ ماه کاهش می یابد و در نتیجه فرد زودتر می تواند برای اقامت دائمی خود اقدام نماید. توجه داشته باشید که کارت آبی آلمان ویزا یا اجازه اقامتی نیست که بدون ارائه پیشنهاد کاری قابل دستیابی باشد.

استخدام نیروی کار:

آلمان در سطح بین المللی برای نیروی کار مجرب با انگیزه و باوجدان خود شناخته شده است. کارفرمایان برای نظم دادن به روند استخدام با توجه به نیازهای فردی خود آزاد هستند. تنها چند دستورالعمل ساده باید درنظر گرفته شوند از قبیل ارائه ی شغل به شیوه ای غیرتبعیض آمیز (بدین معنی که کارفرمایان ملزم هستند به استخدام بر اساس فرصت های برابر بدون اعمال هرگونه تبعیض از لحاظ نژاد، قومیت، جنسیت، مذهب، اعتقاد راسخ، معلولیت، جنس یا جهت گیری جنسی). خدمات استخدامی توسط آژانس استخدام فدرال FEA ارائه شده است که برای تمام مراکز کار در شهرهای بزرگ و شهرهای آلمان خدمات رایگان فراهم می کند. چندین ارائه ی برنامه ی حمایت عمومی گسترده برای استخدام کارکنان وجود دارد.

مدل های استخدام

اشتغال به طور منظم :

قرارداد به طور منظم نامحدود است، و می تواند با نامه ی کتبی فسخ ارائه ی یک دوره اطلاع اجباری که مشاهده شده است فسخ شود. قرارداد کار به طور منظم شامل یک دوره کارآموزی 6 ماهه است که در طی آن ممکن است قرارداد در هر زمانی با دو هفته اطلاع قبلی فسخ شود.

مدت قرارداد ثابت :

قراردادهای ثابت به طور خودکار در تاریخ مشخص شده بدون نیاز به اخراج رسمی فسخ می شوند و کارفرما تصمیم می گیرد که قرارداد تمدید شود یا نشود.قرارداد Fixed Term به طور کلی حداکثر به 2 سال محدود است و ممکن است در طول قرارداد تا 3 بار تمدید شود به شرطی که کل مدت قرارداد از 3 سال تجاوز نکند. در طول 4 سال اول یک شرکت در آلمان قرارداد کار ممکن است محدود و یا در مدت 4 سال چندین بار تمدید شود.

استخدام موقت:

اشتغال موقت بدان معنی است که یک شرکت کارکنان خود را از یک آژانس استخدام موقت استخدام می کند. کارکنان از نظر قانونی توسط آژانس اشتغال به طور موقت استخدام می شوند و حقوق و دستمزد خود را از آژانس دریافت می کنند، و هیچ رابطه ی قراردادی رسمی بین شرکت لیزینگ و کارمند وجود ندارد. شرایط استخدامی معمولاً توسط قراردادهای جمعی تنظیم می شوند. بخش اشتغال موقت مشروط به نرخ حداقل دستمزد ساعتی قانونی است. مدت زمان و شرایط فسص کارمند در شرکت تنها مشروط به قرارداد بین شرکت و آژانس استخدام موقت است نه به مقررات کار در سال های اخیر تعداد آژانس های کاریابی موقت و ارائه ی پرسنل در آگهی کوتاه مدت افزایش قابل توجهی یافته است.

توسعه ی سطح دستمزد:

آلمان برای هزینه های کار بسیار پایدار شناخته شده است. از سال 2003 هزینه های نیروی کار در اکثر کشورهای اروپایی افزایش یافته است. درحالی که برخی از کشورها به خصوص کشورهای اروپای شرقی افزایش 5 تا 6 درصدی را تجربه کرده اند آلمان به عنوان کم ترین رشد هزینه ی نیروی کار در اتحادیه اروپا تنها با 6/1 درصد ثبت شده است. در آلمان دستمزد به طور معمول مذاکره می شود و حداقل دستمزد قانونی وجود ندارد. مقررات حداقل دستمزد تنها در صنایع خاص وجود دارند.

تأمین اجتماعی:

در مقایسه با برخی از کشورهای صنعتی دیگر امنیت اجتماعی اصلی در آلمان در مجموع با استفاده از یک فرآیند توزیع مجدد تأمین می شود. هزینه های جاری برای بازنشستگان، افراد بیمار، کسانی که نیاز به مراقبت های پرستاری دارند و افراد بیکار به طور مستقیم از مشارکت های کارکنان و کارفرمایان به طور یکسان پرداخت می شوند.

اجزای اجتماعی:

بیمه ی بهداشت و درمان – بیمه ی مراقبت های پرستاری – بیمه ی بازنشستگی – بیمه ی بیکاری – بیمه ی حوادث به طور کلی سهم تأمین اجتماعی تقریباً به طور مساوی توسط کارفرما و کارمند تأمین می شود به استثنای هزینه های بیمه ی حوادث که صرفاً توسط کارفرما تأمین می شود.

حقوق و دستمزد :

کارمندان در آلمان دستمزد خالص دریافت می کنند (به معنی حقوق و دستمزدی که از آن مالیات مشارکت های امنیت اجتماعی کسرشده است).
کلیه ی مشارکت ها امنیت اجتماعی توسط کارفرما از حقوق و دستمزد ناخالص محاسبه می گردد و به شرکت بیمه ی کارمند منتقل می شود. از این جا کلیه ی مشارکت ها به وجوه مربوطه توزیع می شوند به استثنای بیمه حوادث.
سهم بیمه ی حوادث باید توسط کارفرما به انجمن بیمه ی مسئولیت کارفرمایان منتقل شود. مالیات بر حقوق و دستمزد کارکنان نیز توسط کارفرما به مقامات مالیاتی منتقل می شود. به منظور تسهیل در انتقال بین المللی از کارکنان آلمان موافقت نامه های بیمه های اجتماعی با کشورهایی از جمله: برزیل- کانادا- چین- هند- اسرائیل- ژاپن- مراکش- کره ی جنوبی- تونس- ترکیه- ایالات متحده ی آمریکا امضا کرده است.
در اتحادیه ی اروپا انتقال کارکنان با مقررات اتحادیه ی اروپا تسهیل می شود. این مقررات اجازه می دهند تا کارکنان انتقال یافته درون سیستم ملی بیمه ی اجتماعی خود باقی بمانند و در صورتی که برای یک زمان خاص به آلمان نقل مکان کرده باشند در این مورد کارفرما نباید برای کسانی که به طور موقت در آلمان مستقر شده اند مشارکت امنیت اجتماعی را پرداخت کند.

pic14-1-1030x683 اقامت آلمان از طریق کاریابی

اقامت آلمان از طریق کاریابی

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های : WhatsApp : +447494013435 تماس بگیرید یا بر روی لینک روبرو کلیک کنید و شماره تماس و ایمیل خود را برای ما ارسال کنید، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

pic14-1-1030x683 اقامت آلمان از طریق کاریابی

اقامت اروپا – پاسپورت اروپایی – پاسپورت ارزان قیمت