five-largest-cities-germany_4845db51d9d2abdc-845x321 راهنمای کامل مهاجرت به آلمان

راهنمای کامل مهاجرت به آلمان

راهنمای کامل مهاجرت به آلمان

زندگی در آلمان :

قطعا شما آگاه هستید که زندگی در آلمان دارای مزایای بسیاری است. اگرچه چیزی که ممکن است شمارا متعجب کند این است که با وجود تمیزی و نظم در همه چیز، در طول سال فعالیت های فرهنگی و تفریحی بسیار زیادی وجود دارد. با این راهنمایی Internation زندگی مهاجرین در آلمان را به شما معرفی می کند. هر چند این یکی از بزرگترین تصورات کلیشه ای در مورد آلمان است، چیزی که نمی توان انکار کرد این است که زندگی در آلمان احتمالا تجربه ای بسیار منظم خواهد بود. شما از خیابان های تمیز، پارکهای مرتب، بوروکراسی (نظام اداری، دیوان سالاری) بهره مند می شوید. (اگرچه مورد آخر همیشه محسوب نمی شود!) زندگی کردن در آلمان به عنوان مهاجر ممکن است باعث تغییراتی در تنظیمات زندگی شما در جهت سازگاری بیشتر به وجود بیاید به خصوص اگر شما از یک کشور عقب مانده تر یا حتی پرهرج و مرج باشید با این حال می تواند یک کشور نسبتا کامل و بدون عارضه باشد، بسته به چگونگی نگاه شما به مسائل اگر دوست دارید همه چیز سر وقت ، به شکل منظم، و به همان روشی که شما خواسته اید انجام شوند زندگی در آلمان یک تجربه ی لذت بخش بر شما خواهد بود.

جنبه های فرهنگی :

زندگی کردن در آلمان به این معنی نیست که هیچ گونه تفریحی وجود ندارد و کاملا برعکس آلمان ها مردمی اهل تفریح و خوش گذران هستند. با توجه به منظقه ای که ماجراجویی و مهاجر بودم شما را به آنجا می برد، فستیوال ها و جشنها و تعطیلات مذهبی و غیرمذهبی بسیاری وجود دارد که ثابت می کند این تفکر کلیشه ای که آلمان کشوری کند و مقید و کسل کننده است، کاملا غلط است. آلمان زادگاه آهنگ سازان معروفی مانند باخ، بتهوون و انگر و همچنین نابغه های ادبی چون برشت، گوته و خانواده مان است. مانند آنها، مهاجران ممکن است برای خلق چیزهای جدید الهام بگیرند. اگر ادبیات و هنر مورد علاقه ی شما نیست نگاهی به Discover Germany (کشف آلمان) بیندازید تا ببینید که این کشور چه چیزهای دیگری را پیشنهاد می کند. مقالات ما در مورد فرهنگ خرید کردن و تفریح و سرگرمی در آلمان برای شما بینشی عمیق تر و صحیح تر در مورد هنر، فرهنگ آداب و رسوم، تعطیلات عمومی، قوانین و مقررات ورزش و اوقات فراغت در آلمان فراهم خواهد کرد.

آلمان منحصر به فرد :

هر روز زندگی در آلمان می تواند یک تجربه ی بسیار متفاوت باشد. بعد از همه ضرب المثلی می گوید شیطان در جزئیات است مهاجران در آلمان معمولا با محدودیت های مربوط به مقررات محله در آلمان مواجه می شوند که قبلا هیچ گاه با همچین چیزی مواجه نشده اند برای مثال شما ممکن است نفهمید که هیچ جارویی در روز یکشنبه نباشد. صدای موسیقی بلند بین ساعت های 12 ظهر تا 3 بعد از ظهر ممنوع است. شنبه ها برای کار باغ است (مخصوص کارهای باغبانی است) این ممکن است شامل برداشتن علف های هرز ترک های پیاده روی جلوی خانه شما باشد. اما اجازه ندهید این ها شما را بترسانند. زندگی در آلمان واقعا تمیزتر و کارآمدتر از بسیاری از کشورهای دیگر است گرچه به طور معمول این بستگی به شهر و محله ای دارد که در آن زندگی می کنید. شهرهای کوچک آلمان معمولا در همراهی با قوانین و مقررات بهداشتی بی شما را از شهرهای بزرگ سختگیرانه تر عمل می کنند.

پیدا کردن محل زندگی :

اگر به زبان آلمانی تسلط کامل ندارید به شما پیشنهاد می دهیم که از کمک موسسات مشاور املاک استفاده کنید درک متون توافق نامه های اجاره (اجاره نامه ها) گاهی بسیار دشوار هستند و در نهایت ممکن است شما مجبور به پرداخت هزینه های پنهان شوید. با این حال به یاد داشته باشید که موسسات مشاور املاک بسیار پرهزینه تر هستند و معمولا دستمزد و خدمات سرویس دهی آنها به اندازه ی حداقل 2 ماه اجاره بها می باشد. اگر بخواهید نقل مکان را خودتان برنامه ریزی کنید، می توانید در اکثر روزنامه های محلی به اطلاعات مربوط به مسکن دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال روزنامه های Berliner Zeitung The Suddeutschol the FAZ و همچنین وب سایتهایی مانند Immowelt.De یا Immobilienscout24.De.
استانداردهای اسکان : شما باید آگاه باشید که آپارتمان ها و خانه ها در آلمان لزوما شامل وسایل روشنایی وسایل آشپزخانه و یا مبلمان و سرویس حمام نیستند. معمولا در آلمان اجاره دادن خانه با سینک و کابینت و اجاق گاز و غیره مرسوم نیست.
شما می توانید در قسمت طبقه بندی شده ی روزنامه های محلی وسایل آسپزخانه دست دوم را با هزینه های کم پیدا کنید و یا می توانید آنها را از صاحبان قبلی بخرید. یخچال فریزر – ماشین ظرفشویی – ماشین لباسشویی خشک کن ها به ندرت شامل می شوند. برخی از خانه های آپارتمانی در زیرزمین اتاق مخصوص لباسشویی با هزینه های کم دارند. اکثر خانه های آپارتمانی در آلمان یک برنامه ی تمیز کردم دارند. هر هفته هر واحد در ساختمان وظیفه متفاوتی را برعهده دارد. شستن راه پله، تمیز کردن راه رو، انتقال زباله ها به کوچه و خیابان و غیره که معمولا در اجاره نامه قید شده است. ولی مطمئن شوید که به درخواست صاحبخانه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاره آپارتمان ها، خرید ملک، خدمات شهری، کالاهای خانگی و چیزهای بیشتر دیگر لطفا به بخش اقامت و همسازی در آلمان مراجعه کنید.

ایمنی و امنیت در آلمان :

نگرانی و سوال در صدر امنیت شخصی معمولا اولین نکته ای است که به ذهن شحصی که می خواهد مهاجر شود خطور می کند.که البته این امر چیز خیلی عجیبی نیست.بعد از همه شما قرار است به کشوری بروید که خیلی با جزئیات آن آشنا نیستید و یا تنها از سفرهای کوتاه اطلاعاتی به دست آمده است.هنگامی که به عنوان مهاجر به آلمان می آیید می توانید مطمئن باشید که تقریبا هیچ مشکلی و یا شاهد (یا حتی قربانی) هیچ جرمی نخواهید شد بدیهی است هر شهر ، محله ای متفاوت است و عمومیت دادن گسترده ممکن است انعکاس تجربه شخصی شما و یا احساسات شما از امنیت نباشد ، با این حال ، به طور کلی آلمان یک کشور با میزان پایین جرم و جنایت است و اگر تنها به دنبال جرایم خشونت آمیز باشد پایین تر است.

اقتصاد و امور مالی در آلمان :

هنگامی که شما نقل مکان می کنید مسائل مالی کلیدی هستند. این فقط درخواست مخارج و هزینه های زندگی در آلمان نیست.مهاجران هم چنین باید به حل و فصل مسائل مالی بپردازند مثل بازکردن یک حساب بانکی و پیدا کردن حساب مالیات . علاوه بر این روش های پرداخت اغلب میان کشورها مختلف است.
درحالی که مهاجران در شغل های اجرایی اغلب حقوق بسیار زیادی می گیرند. متوسط آنها از شنیدن اینکه هزینه های زندگی در آلمان بیش از حد نیست آسوده خاطر می شوند.
هزینه های در این کشور کمی ارزانتر از میانگین اتحادیه اروپاست و شما ارزش پول خود را درک می کنید زمانی که هزینه ها در شهرهای بزرگ آلمان می تواند بالا باشد ؛ آنها در مقایسه به سایر مقاصد مهاجران در حد متوسط است.
علاوه بر این به طور منصفانه آلمان دارای استاندارد خوبی از زندگی است.
برای بهتر کردن بودجه مهاجرین هنوز می شود با کارفرمایان در مورد کمک هزینه مهاجرین صحبت کرد.
– هزینه های اجاره در برخی از کلان شهرهای آلمان در چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است و خانواده های مهاجران بچه دار ممکن است مجبور به پرداخت شهریه برای نگهداری از کودک یا یک مدرسه بین المللی باشند.

فرهنگ ، خرید و تفریح در آلمان :

به عنوان کشور شاعران و فیلسوفان آلمان در زمینه ادبیات و تئاتر و موسیقی چیزهای زیادی را ارائه می دهد.
مهاجران به زودی می فهمند که چیزهای بسیاری برای یادگیری فرهنگ آلمان شامل آداب و رسوب اجتماعی ، دین و هنر وجود دارد بنابراین برای زندگی در آلمان آماده باشد .چیزهای زیادی برای کشف کردن وجود دارد .هنر ، موسیقی و تئاتر دارای پیشینه طولانی و افتخارآمیز در آلمان است. بعد از این ها یک دلیل وجود دارد که چرا آلمان به عنوان کشور شاعران و فیلسوفان نام برده می شود.بالاتر از آن آلمان یکی از اولین کشورهای توسعه دهنده فیلم سازی بود. سینمای آلمان بزرگ شد (رشد کرد) و به زودی به یک سرگرمی محبوب تبدیل شد. موسیقی دانان و آهنگ سازان معروف مثل ریچارد واگز ، یوهان براس و یرهان سپاستین اعضای خانواده موسیقی کلاسیک آلمان هستند.به خاطر این میراث و فرهنگ غنی فعالیت های فرهنگی زیادی در تمام طول سال وجود دارد.به خصوص ادبیات کلاسیک ، تئاتر و موسیقی با بیشترین تلاش و اهمیت دنبال می شود.با این حال اگر شما از فرهنگ معاصر بیشتر از فرهنگ کلاسیک لذت می برید شما به درستی در آلمان هستید. نمایشگاه های کتاب ، جشنواره های موسیقی ، سینما تابستانی در فضای باز آلمان را به یک نقطه داغ فرهنگی تبدیل کرده است.

مسکن و اقامت در آلمان :

حرکت به سوی آلمان می تواند واقعا استرس زا باشد.خوشبختانه شما می توانید بین انواع مسکن ، خانه ، آپارتمان و اتاق های دنج و راحت یکی را انتخاب کنید .اتصال تجهیزات زندگی مثل آب و برق تنها چیزی است که شما باید در مورد آن تجهیز خانه جدید خود با لوازم و مبلمان مورد دیگری است.مهم نیست اگر شما می خواهید خانه یا آپارتمان در آلمان می خرید یا به راحتی می خواهید اجاره کنید.
به خصوص در شهرهای بزرگ جایی که اکثریت جمعیت ترجیح می دهند یک آپارتمان اجاره کنند . می تواند به یک چالش رقابتی بازار املاک واقعی و آپارتمان تبدیل شود . اگر شما تصمیم به خرید ملک دارید موقعیت آن چالش برانگیزتر است.به این همه چیز معامله ای را نمی توان بدون کمک دفتر اسناد رسمی و یا حتی یک وکیل به پایان رساند.

رسانه های و ارتباطات در آلمان:

آلمان به راحتی به تغیرات سریع و تحولات جدید در رسانه ها و ارتباطات پیش رفته است .در این کشور شما همیشه به روز خواهید بود و به راحتی می توانید با بقیه جهان ارتباط برقرار کنید . رسانه های آلمان شما را مطلع نگه می دارند در حالیکه تلوزیون و رادیو به طور ثابت سرگرمی های مورد نیاز را ارائه می کنند. همانطور که در مقالاتمان در مورد فرهنگ آلمان اشاره کردیم آلمان در تفریح چیزی کم نمی گذارد با این حال روزنامه های روزانه و هفتگی مختلف و شبکه های تلوزیونی به عنوان منابع خبری واقعی خدمت می کنند . با این حال بیشتر مردم در آلمان به اینترنت متصل می شوند منابع خبری آن لاین به طور فزاینده ای محبوب است .افرادی که در خانه به اینترنت متصل نیستند از تلفن همراه خود یا وای فای برای آن لاین شدن استفاده می کنند روش های سنتی ارتباطات مثلا پست الکترونیک رو به زوال هستند اما هنوز در دسترس هستند . خدمات پستی آلمان در سال 1955 به بخش خصوصی واگذار شد و هنوز در بازار حکم فرماست.

حمل و نقل و رانندگی در آلمان :

برای آن دسته از مهاجران آلمان که هنوز ماشین نخریده اند و یا قصد انجام این کار را ندارند ، اکتشاف در آلمان راحت است این کشور از نظر سیستم های عالی حمل و نقل معروف است . رانندگان مشتاق و دوست داران ماشین از فشار دادن پدال فلزی در اتوبات های آلمان خوشحال می شوند.مهم نیست اگر شما در یکی از مراکز بزرگ شهری مثل مونیخ و هامبورگ و برلین زندگی می کنیدیا یک محیط روستایی را ترجیح می دهید. گشتن در سرتاسر آلمان سخت نیست .
تقریبا هر منطقه و گوشه ای توسط اتوبوس ، قطار و مترو متصل می شود برای سفرهای گسترده به آلمان بسیاری از مردم قطار را ترجیح می دهند ، کمپانی خدمات بیش از 40000 کیلومتر خطوط راه آهن را در سراسر کشور فراهم می کند اما برای بسیاری از مردم آلمان هنوز هم ماشین بهترین حالت حمل و نقل است.

امنیت اجتماعی و مالیات :

مهاجران در آلمان به زودی متوجه می شوند که هر دو سیستم مهاجرتی آلمان و همچنین طرح امنیت اجتماعی می تواند به یک اندازه پیچیده باشد هر 2 سیستم مالیاتی و دولت رفاه می تواند شامل مقداری بحث منصفانه بود و کراتیک باشد اگر خط قرمز ارزش است این به هر فرد بستگی دارد که باید خودش تصمیم بگیرد.
هنگامی که شما به آلمان می روید به دلایل حرفه ای ممکن است از دیدن اولین فیش حقوقی خود شگفت زده شوید.درآمد ناخالص ماهیانه و حقوق خالص که شما که شما واقعا دریافت می کنید اغلب به طور قابل توجهی متفاوت است . برای مثال یک کارمند مهاجر 37 ساله مجرد بدون فرزند در سال 2012 که در غرب آلمان زندگی می کند حقوق و دستمزد ناخالص 5000 یورو در ماه دریافت می کند اما پس از کسر مالیت فقط 875/2 یورو برگردانده می شود. اگرچه این تفاوت فقط به مالیات بر نمی گردد.
برخی از کمک ها برای طرح های امنیت اجتماعی به طور مستقیم از دسمتز کارکنان آلمان کسر خواهد شد.این کشور هنوز هنوز هم یک کشور با رفاه کسترده است.هرچند اصلاحات برای کاهش هزینه ها و منافع بحث های داغ مختلف ار در رسانه ها برانگیخت سیستم امنیت اجتماعی آلمان و همچنین مالیات محلی گاهی اوقات شمال مقدار کمی نوار قرمز می شود.
خانواده، کودکان و آموزش و پرورش : موضوعات خانواده ، کودکان، مراقبت از کودکان و آموزش و پرورش همواره مهم بوده و در آلمان بسیار مورد بحث واقع شده است.به کاهش نرخ تولد و پیری جمعیت آلمان دولت می خواهد تا آنجا که ممکن است خانواده های را در رسیدن به آرزوی داشتن فرزند حمایت کند با این حال حمایت اغلب با ملموس ترین مشکل از مزایای مالی و معافیت های مالیاتی و کمتر در غالب زیرساخت های اضافی در فرم گزینه های مراقبت از کودک و غیره است.
پیدا کردن مکانی در مهد کودک آلمان به عنوان فضای کمیاب برای فرزند شما ممکن است کمی به استقامت شما بستگی داشته باشد حتی برخی از گزینه های احتمالی ممکن است سخت به دست آید.ما در مقاله مان به جزئیات موضوع مهدکودک در آلمان پرداخته ایم .

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های : WhatsApp : +447494013435 تماس بگیرید یا بر روی لینک روبرو کلیک کنید و شماره تماس و ایمیل خود را برای ما ارسال کنید، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

five-largest-cities-germany_4845db51d9d2abdc-845x321 راهنمای کامل مهاجرت به آلمان

اقامت اروپا – پاسپورت اروپایی – پاسپورت ارزان قیمت