مهاجرت به آلمان

قابل توجه مدیران و متخصصین شرکت ها، علاقمندان به مهاجرت به کشور آلمان
شرکت Bahar Gate LTD با افتخار مطالب مربوط به مهاجرت به آلمان از طریق خود اشتغالی ( پاراگراف 21 اقامت )  تقدیم شما می نماید.

مجوز اقامت برای خود اشتغالی (§ 21 قانون اقامت) مورد توجه اتباع خارجی قرار دارد که مایل به راه اندازی یک شرکت در آلمان هستند. آلمان از چند جهت مورد توجه سرمایه گذاران است: آلمان برای چند دهه دارای یک سامانه سیاسی قوی، زیرساخت خوب و اقتصاد قدرتمند بوده است که به طور چشمگیری در سراسر جهان مورد توجه قرار دارد.

وضعیت حقوقی سرمایه گذاری برای اتباع خارجی دشوار است: مجوز اقامت در اختیار مقامات اداره مهاجرت می باشد.

ریسک سرمایه گذاری بالا است. چون قانون میزان سرمایه را نیز برای موفقیت تعیین می کند. برای موفق شدن، شما باید مقدار زیادی صبر و یک راهبرد خوب برای سرمایه گذاری در نظر داشته باشید.

ما در حال حاضر مشتریان زیادی از این نوع داریم که به آنها درباره ارزشمند بودن سرمایه گذاری آنها مشاوره ارائه شده است.

cologne-germany-hd-1-495x400 مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

ابتدا بر پایه چه شرایطی می توانم مجوز اقامت برای خود اشتغالی در آلمان دریافت کنم؟

شرایط واگذاری مجوز اقامت برای برقراری خود اشتغالی توسط قانون تنظيم مي شوند. به طور کلی، مجوز اقامت تنها در صورتی واگذار می گردد که:
– منافع اقتصادی برجسته یا یک نیاز خاص منطقه ای وجود داشته باشد،
– پیش بینی می شود که فعالیت اثرات مثبتی بر اقتصاد داشته باشد، و
– سرمایه گذاری برای اجرا از طریق سهام داران یا تعهد وام تأمین گردد.
به عنوان بخشی از فرایند واگذاری، Aufenhaltserlaubnis بررسی این امر است که آیا منافع همگانی ملی در موضوع مجوز اقامت وجود دارد یا خیر.
این موارد تنها اثرات سرمایه گذاری بر روی اقتصاد مورد نظر می باشند. در این بررسی، دیگر مقامات ملی نیز شرکت دارند. برای مثال، درخواست ها از اتاق بازرگانی و صنایع محلی انجام شده و بررسی ها توسط مقامات بخش محلی انجام می گیرد. این مقامات سپس در این باره دیدگاه خود را بیان می کنند. آنها باید برای خود باز شکافی کنند که آیا مخالفت با واگذاری مجوز اقامت را می توان اعمال کرد یا خیر. مجوز های اقامت معمولی تنها در صورتیکه این دیدگاه ها مثبت باشند واگذار می گردند.

دوم آیا می توانم مجوز اقامت را در صورتیکه شرکت هنوز در مرحله راه اندازی است دریافت کنم؟

مشکل خاص در به دست آوردن مجوز اقامت برای خود اشتغالی این است که مجوز اقامت به طور منظم تنها زمانی که در واقع یک شرکت با اقامتگاه قانونی، کسب و کار، پایگاه مشتری، و غیره وجود داشته و قابل نشان دادن باشد صادر می گردد. ایجاد چنین ساختار سازمانی نیازمند زمانی خاص است. به این دلایل، همواره ضروری است که شرکت بنیانگذار شرکت خارجی از مرحله راه اندازی شرکت با به کار گیری روادیدی کوتاه (روادید بازرگانی) عبور کرده باشد. این روادید بازرگانی دست کم امکان اقامت کوتاه مدت را در آلمان فراهم کرده، به طوریکه بخشی از کسب و کار را می توان در مراحل آغازین آن در آلمان انجام داد.

شرایطی که در آن تسهیلات در واگذاری وجود دارد؟

برای تسهیل صدور مجوز برای خود اشتغالی، برای کشورهای خاصی که با جمهوری فدرال آلمان قرارداد های خاص امضاء کرده اند شرایط خاص وجود دارد. این شرایط دربرگیرنده کشورهای دارای قرارداد های زیر می باشند:
جمهوری دومینیکن، اندونزی، ایران، ژاپن، فیلیپین، سری لانکا، سوئیس، ایالات متحد آمریکا

چهارم مجوز اقامت برای چند سال صادر می شود؟ آیا برای همسر و فرزندان نیز صادر می شود؟

مقامات اداره مهاجرت با مثبت اندیشی تصمیم گیری کرده مجوز ابتدا برای حداکثر تا 3 سال صادر می گردد. پس از آن صدور مجوز اقامت دائم امکانپذیر خواهد بود.
Aufenhaltserlaubnis برای خود اشتغالی ابتدا برای کسی که سرمایه گذاری می کند صادر می گردد. این فرد اغلب علاقه مند است حتی برای همسران و فرزندان گرفتن حق اقامت آلمان اخذ نماید. طبق قانون برای این افراد نیز مجوز اقامت ممکن است صادر گردد.

پنجم چه شکل حقوقی برای خود اشتغالی مناسب است؟

هیچ قانونی برای شکل مشارکت وجود ندارد. بنابراین می تواند مالکیت انحصاری، یک شرکت با مسئولیت محدود و یا یک شرکت باشد مشارکت محدود نیز قابل تصور است.
اغلب، GmbH به عنوان نوع شرکت انتخاب می شود. سرمایه اولیه 25,000 یورو باید به حساب کسب و کار واریز گردد. اساس نامه شرکت باید در دفتر اسناد رسمی ثبت گردد. این اساس نامه پس از آن به دفتر بازرگانی دادگاه بخش برای ثبت ارسال می گردد. تنها پس از انجام ثبت، شرکت می تواند به صورت قانونی فعالیت کند. شرکت با مسئولیت محدود مقرون به صرفه ترین شکل تاسیس یک شرکت و بنابراین شخص حقوقی است. مزیت استفاده از یک شرکت در محدودیت در مسئولیت نهفته است.