روشهای اخذ اقامت قبرس:

از طریق ثبت شرکت در قبرس می توان اقامت موقت ۲ ساله گرفت و تا هر زمانی که شرکت فعال باشد و هزینه بیمه و مالیات های مربوطه پرداخت شود می توان اقامت افراد موسس شرکت را تمدید نمود. همچنین پس از مدتی می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد.

طبق قانون ، هرگونه فعالیت اقتصادی در قبرس باید در چارچوب یک شرکت ثبت شده انجام پذیرد و تمامی حسابهای بانکی برای جلوگیری از پولشویی و هرگونه تخلف دیگر ، زیر ذره بین قرار دارند. حتی راه انداختن یک مغازه ساده نیز به یک شرکت ثبت شده نیاز دارد. اگرچه می توان کارهای چندین مغازه و یا بیزینس دیگر را با یک شرکت ثبت شده انجام داد ولی به هر حال باید حداقل یک شرکت ثبت شده در پشت صحنه وجود داشته باشد.

سرمایه اولیه

به طور کلی ۲ نوع شرکت در قبرس می توان ثبت نمود:

Trading Company

این نوع شرکت ها می توانند به خرید ، فروش ، صادرات ، واردات ، ارائه خدمات و هرگونه روش دیگری برای کسب درآمد اقدام کنند. به عبارت دیگر هیچ محدودیتی در فعالیت های این شرکت ها وجود ندارد. حداقل سرمایه اولیه این نوع شرکت ها برای کسانی که اقامت هم می خواهند ، ۱۷۱,۰۰۰ یورو می باشد.

Service Company

این نوع شرکت ها فقط می توانند به ارائه خدمات بپردازند و از این طریق کسب درآمد کنند و اگر خرید و فروشی نیز توسط این شرکتها انجام می گیرد باید در راستای خدماتی باشد که ارائه می دهند. حداقل سرمایه اولیه این نوع شرکت ها برای کسانی که اقامت هم می خواهند ، ۶۵,۰۰۰ یورو می باشد.

پس از انجام مراحل اولیه ثبت شرکت ، به نام متقاضی در یکی از بانکهای قبرس حساب جاری باز خواهد شد. سپس باید مبلغ سرمایه اولیه در این حساب واریز گردد و گواهی موجودی حساب جهت صدور اقامت به اداره مهاجرت تقدیم گردد.

پس از دریافت اقامت ، می توان این پول را از حساب خارج کرد  و متقاضی می تواند هرکاری که بخواهد با آن انجام دهد ولی بهتر است از این پول واقعا برای کسب و کار و بیزینس استفاده شود.

دفتر کار مجازی

برای هر شرکتی که در قبرس ثبت می شود علاوه بر مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره ، یک منشی قانونی نیز باید تعریف گردد.

وظیفه منشی این است که از جانب شرکت ،  نامه ها و اسناد قانونی را دریافت کند و در صورت لزوم مراجع دولتی باید بتوانند با منشی شرکت تماس حاصل کنند و در مورد شرکت استعلام کنند. منشی شرکت باید در آدرس ثبتی و قانونی شرکت شما در خاک قبرس مستقر باشد. در صورتی که کسی از جانب شرکت شما پاسخگو نباشد ، شرکت شما از جانب مراجع قانونی منحل خواهد شد و کلیه حساب ها و اقامت هایی که گرفته شده نیز منحل می گردد.

شما می توانید برای حل این مشکل در قبرس یک دفتر کار اجاره کنید و یک منشی تمام وقت استخدام نمایید. بدیهی است که این کار هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

راه حل دیگری که پیش روی شماست این است که از خدمات دفتر کار مجازی ما استفاده کنید. در این روش آدرس رسمی شرکت شما آدرس دفتر ما در قبرس خواهد بود و منشی گری قانونی شرکت شما را نیز یکی از وکلای زبده قبرسی بر عهده خواهد گرفت.

برای شما یک شماره تلفن اختصاصی در قبرس در نظر گرفته می شود که به شماره ایران شما دایورت خواهد شد. همچنین فکس هایی که برای شما ارسال می گردند توسط منشی برای شما اسکن شده و به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همچنین شما می توانید هر زمان که به قبرس تشریف می آورید با هماهنگی قبلی از امکانات موجود نظیر اتاق های جلسه ، اتاق کار ، اینترنت و غیره استفاده نمایید.

خدمات دیگری نظیر پیدا کردن محل مناسب برای اسکان و ترنسفر فرودگاهی نیز در صورت نیاز به شما ارائه خواهد شد.

معرفی پکیج ثبت شرکت در قبرس

با توجه به درک نیازها و محدودیت های مشتریان ایرانی ، خدمات ثبت شرکت و اخذ اقامت ما به صورت یک پکیج کامل که دربرگیرنده موارد زیر است ارائه می گردد:

 • تهیه اساسنامه و سایر مستندات قانونی لازم برای ثبت شرکت از جانب متقاضی
 • ثبت شرکت
 • افتتاح حساب بانکی
 • انجام معاینات پزشکی در قبرس و صدور بیمه خدمات درمانی برای ۱ سال
 • تهیه قرارداد محل اقامت
 • اخذ اقامت موقت
 • گرفتن شماره VAT در صورت نیاز
 • حسابداری و ارائه اسناد مالیاتی برای ۱ سال
 • استفاده از دفتر کار مجازی و قبول مسئولیت منشی گری برای ۱ سال (آدرس ثبنی ، تلفن ، فکس ، منشی ، و استفاده از امکانات اداری با هماهنگی قبلی)

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در قبرس و اخذ اقامت قبرس

مدارک ذکر شده باید به طور کامل و پس از عقد قرارداد در ایران به همکاران ما تحویل داده شود. با استفاده از این مدارک شرکت متقاضی پیش از ورود او به خاک قبرس ثبت خواهد شد. این مدارک عبارتند از:

برای ثبت شرکت در قبرس:

 1. فرم پر شده پرسشنامه ثبت شرکت خارجی در قبرس
 2. فرم پر شده تعیین نام شرکت

این مدارک با کمک همکاران ما در ایران تکمیل خواهد شد.

و برای هر متقاضی:

 1. کپی رنگی از پاسپورت با حداقل ۲ سال اعتبار
 2. ۴ قطعه عکس رنگی
 3. فرم پرشده مشخصات متقاضی
 4. گواهی عدم سوء پیشینه ، با ترجمه رسمی و با مهر سفارت قبرس
 5. قبض پرداختی برق یا آب جهت اثبات محل سکونت ، با ترجمه رسمی و با مهر سفارت قبرس
 6. گزارش مالی بانکی مبنی بر گردش حساب و موجودی حساب به زبان انگلیسی (ترجمه رسمی) با مهر سفارت قبرس
 7. ترجمه رسمی کارت ملی یا شناسنامه مهر شده توسط سفارت قبرس
 8. آخرین مدرک تحصیلی در صورت وجود ، ترجمه رسمی و مهر سفارت قبرس
 9. مدارک مربوط به سوابق کاری در صورت وجود ، ترجمه رسمی و مهر سفارت قبرس

برای ترجمه رسمی ، باید اصل مدارک را تحویل دارالترجمه رسمی دهید و درخواست ترجمه و مهر شدن ترجمه توسط وزارت امور خارجه را نمایید.

کلیه مدارک باید جهت تایید به سفارت قبرس در تهران تحویل داده شود. بدیهی است مدارکی که مهر و تمبر سفارت قبرس در تهران را نداشته باشند در قبرس به رسمیت شناخته نمی شوند و نمی توان کارهای مربوط به ثبت شرکت و اخذ اقامت را با آن انجام داد. سفارت قبرس در ازای دریافت مبلغی مدارک متقاضی را تایید می کند.

گواهی عدم سوء پیشینه باید از طریق پلیس +۱۰ در ایران گرفته شود و سپس برای ترجمه رسمی تحویل دارالترجمه گردد.

کلیه شعب بانک های خصوصی معمولا گواهی گردش حساب و موجودی به زبان انگلیسی را به متقاضی ارائه می کنند. برای بانکهای قدیمی تر معمولا باید به ادارات خاص بانکها مراجعه نمایید. لطفا با شعبه بانک خود تماس بگیرید و بگویید که گواهی گردش حساب و موجودی را به زبان انگلیسی و برای سفارت می خواهید ، آنها شما را راهنمایی خواهند کرد.

ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و سوابق کاری اگرچه جزو مدارک اجباری نیست ولی باعث محکم تر شدن پرونده می گردد. ممکن است برای افرادی که این مدارک را نداشته باشند فقط اقامت ۱ ساله داده شود که باید دوباره برای تمدید آن اقدام کرد.

واریز وجه سرمایه اولیه

مبلغ سرمایه اولیه که برای شرکت های خدماتی ۴۲,۰۰۰ یورو و برای شرکت های تریدینگ ۱۷۱,۰۰۰ یورو می باشد باید از طریق بانکهای خارج از قبرس (و به جز کشور ایران) ، پس از افتتاح حساب ، به حساب بانکی شرکت تازه تاسیس در قبرس واریز گردد.  این مبلغ به راحتی و در هر زمان قابل برداشت است.

سایر هزینه ها

جهت ثبت شرکت به ازای هر متقاضی باید مبلغ ۸۵۰ یورو به عنوان گارانتی بانکی پرداخت شود. این مبلغ به مدت ۲ تا ۳ سال در حساب می ماند و پس از این مدت قابل برداشت است. پرداخت این مبلغ بر عهده متقاضی می باشد و جزو هزینه اخذ شده برای ثبت شرکت نیست.

همچنین کلیه هزینه های مربوط به تهیه ، ترجمه و تایید مدارک ، هزینه رفت و آمد و اسکان متقاضیان در زمانی که در قبرس حضور دارند بر عهده خود ایشان می باشد.

روند کار ثبت شرکت در قبرس و اخذ اقامت قبرس

 1. تهیه مدارک توسط متقاضی
 2. امضای قرارداد
 3. پرداخت وجه پیش پرداخت
 4. تحویل مدارک جهت ارسال به قبرس
 5. اخذ ویزا جهت سفر متقاضی به قبرس
 6. ثبت اولیه شرکت توسط وکیل قبرسی
 7. سفر متقاضی به قبرس
 8. امضای برگه های قانونی جهت تکمیل فرایند ثبت شرکت
 9. انجام معاینات پزشکی در قبرس
 10. تهیه سایر مستندات قانونی جهت اخذ اقامت توسط وکیل
 11. افتتاح حساب بانکی
 12. واریز وجه سرمایه اولیه و گرفتن گواهی بانکی
 13. بازگشت متقاضی به ایران
 14. صدور اقامت برای متقاضی
 15. ارسال برگه های اقامت متقاضی به ایران

پس از دریافت برگه اقامت ، متقاضی می تواند با همراه داشتن آن برگه و بدون نیاز به ویزا وارد خاک قبرس شود.

2-2 مهاجرت به قبرس

اقامت قبرس

قبرس (CYPRUS)

جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، این کشور به دو بخش قبرس شمالی)(بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود. قبرس زادگاه افسانه ای افرودیت می باشد در هر اینچ این کشور سواحل شنی صومعه های باستانی خرابه های قدیمی کوههای پر از گیاهان معطر اویشن خانه های قرمز رنگ مایل به قهوه ای می باشد قبرس همواره تقاطعی بین اسیا و اروپا بوده است.

سفر به پایتخت قبرس تجربه شهری است که دوباره متولد شده است؛ شهری با تاریخچه غنی و مناظر زیبا

قسمت قدیمی شهر در درون دیوارهای قرن شانزدهمی ونیزی و در مرکز شهر تعدادی موزه و گالری و همچنین ساختمانهای قابل توجهای وجود دارند، از قبیل کلیساهای دوران بیزانس و تعدادی ساختمانهای قرون وسطایی و . بیشتر زیبایی و فریبندگی شهر قدیمی کوچههای پر پیچ و خم، و خانههای چشمنواز روستایی آن میباشد

کلاسیک جدید شهر جدید با امکانات مدرن و چند ملیتی و اروپاییاش در مجاورت قسمت قدیمی شهر واقع شده است.

اقتصاد :

اقتصاد جزیره قبرس از اغاز استقلال مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده‌است. صادرات عمدهٔ قبرس شامل: محصولات کشاورزی گندم. جو. سیب زمینی. و مرکبات. میوه‌های مختلف . تنباکو. محصولات صنعتی. انواع پوشاک. کفش و صنایع دستی بوده‌است. واردات عمده نیز شامل: مواد خوراکی. دام زنده. نفت و فرآورده‌های شیمیایی می‌باشد.

زبان : یونانی ،ترکی، استانبولی

ارز رسمی : یورو

جمعیت : ۱٬۱۴۱٬۱۶۶  نفر

همسایگان : از با شرق دریای مدیترانه  ،از شمال با ترکیه، از جنوب با مصر، از شرق با سوریه و از غرب با یونان همسایه است

هزینه زندگی : میانگین هزینه های زندگی برای هر فرد مجرد 661.48€ و یک خانواده 4نفره 2,361.89€ می­باشد.(بدون در نظر گرفتن اجاره منزل)

نوع شرکت ثبتی:

 1. شرکت محدود خصوصی

سرمایه اولیه شرکت: 25629 یورو

حدقل سهامداران: یک نفر

افتتاح حساب بانکی : امکان پذیر است

مالیات :12.5%

ارزش افزوده (VAT) : %19

چه مدارکی نیاز است؟

نام شرکت (توسط خود شما ارائه میشود)
پر نمودن فرم ثبت شرکت در ایتالیا
اسکن پاسپورت سهامداران و مدیرعامل
( Business Plan ) طرح توجیهی اقتصادی
سند مالکیت و پرینت حساب بانکی
کپی از آخرین مدرک تحصیلی‌
وکالتنامه (که باید توسط موکل امضا شود)

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های : WhatsApp : +447494013435 تماس بگیرید یا بر روی لینک روبرو کلیک کنید و شماره تماس و ایمیل خود را برای ما ارسال کنید، مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

2-2 مهاجرت به قبرس

اقامت اروپا – پاسپورت اروپایی – پاسپورت ارزان قیمت