مراکز منطقه ای سرمایه گذاری

این مراکز منطقه ای توسط شرکت های سرمایه گذاری خصوصی اداره می شوند و سرمایه ها را در فعالیت های گوناگون اقتصادی بخصوص در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا بکار می برند.

شرکتهای سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه تان را بر عهده گرفته و مدارکی دال بر اینکه این سرمایه حداقل 10 فرصت شغلی را فراهم نموده به دولت ایالات متحده ارائه می نمایند.

انتخاب مرکز منطقه ای مطمئن یکی از مهمترین گامهای شما در راستای یک سرمایه گذاری موفق میباشد.

مشاورین و وکلاء ما با حساسیت ویژه همواره مشغول بررسی مراکز منطقه ای مختلف میباشند تا بتوانیم بهترینها را به شما پیشنهاد داده تا همواره کمترین مقدار ریسک در این سرمایه گذاری را برای شما به ارمغان اوریم.

لیست مراکر منطقه ای مورد تائید دولت ایالات متحده آمریکا:

بدیهی است که سرمایه گذاران عزیز آخرین انتخاب را در این زمینه انجام خواهند داد.

یکی از اشتباهاتی که برخی از متقاضیان گرین کارت از طریق سرمایه گذاری (EB-5) انجام می دهند، انتخاب مرکز منطقه ای بر اساس موقعیت جغرافیایی آن است. محل انجام پروژه EB-5 در دسته بندی عوامل موثر در انتخاب مرکز منطقه ای از اهمیت زیادی برخوردار نیست.

قوانین مهاجرت فدرال است و در تمامی پنجاه ایالت آمریکا به طور یکسان لازم الاجراست . از طرفی با سرمایه گذاری در یک مرکز منطقه ای، سرمایه گذار نقش مستقیم مدیریتی در پروژه انتخاب شده نخواهد داشت و به عنوان سهامدار یا وام دهنده از وضعیت مالی پروژه مطلع خواهد شد. به همین دلیل سرمایه گذار الزامی ندارد تا در نزدیکی محل اجرای پروژه زندگی کند، بلکه می تواند آزادانه در تمامی نقاط ایالات متحده به انتخاب خود اقامت کند.

به طور مثال ممکن است شخص سرمایه گذار، یک مرکز منطقه ای در ایالت “ایلینویز” را برای سرمایه گذاری انتخب کند ولی پس از اخذ ویزا و ورود به آمریکا، به همراه خانواده در نزدیکی سایر اقوام و آشنایان در ایالت “کالیفرنیا” ساکن شود.

usc مراکز منطقه ای سرمایه گذاری

مراکز منطقه ای سرمایه گذاری

برای رسیدن به انتخاب بهتر یک مرکز از میان مراکز منطقه ای موجود دارای مجوز، می توانید به یکی از این سه روش عمل کنید:

– شخصا اطلاعات مورد نیاز را از مراکز منطقه ای مدنظرتان استعلام کرده و بررسی کنید.

– از مشاورین اقتصادی متخصص در امور مراکز منطقه ای کمک بگیرید ( شرکت ما افتخار دارد تا در این راه همراه و مشاور شما عزیزان باشد)

– از وکیل امور مهاجرت مورد اعتمادتان بخواهید بر اساس اطلاعات موجود و تجربه در پرونده های قبلی، مراکزی را که دارای شرایط مثبتی هستند به شما معرفی کند(وکلا و مشاورین حقوقی ما در شرکت ما با کمترین هزینه ممکن شما را در این موارد راهنمائی خواهند نمود).
این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که بر اساس قانون، مسئولیت انتخاب مرکز منطقه ای برای سرمایه گذاری بر عهده شخص متقاضی سرمایه گذاری است و اگر شما متقاضی دریافت اقامت دائمی از طیق سرمایه گذاری (EB-5) هستید، در صورتی که از مشورت متخصصین اقتصادی یا وکیل مهاجرت نیز استفاده کنید، بازهم تصمیم گیرنده نهایی برای انتخاب مرکز منطقه ای فقط شخص شما خواهد بود.

قوانین انتقال سرمایه به آمریکا آسانتر از گذشته گردیده است:

بر اساس اعلام رسمی دفتر کنترل امور دارایی های خارجی در وزارت خزانه داری آمریکا – اوفک (OFAC) در روز دوشنبه ۲۲ اکتبر ۲۰۱۲ برابر با اول آبان ماه ۹۱، قوانین مربوط به تحریم های مالی بر علیه ایران مورد بازنگری قرار گرفته و شرایط انتقال منابع مالی از ایران به ایالات متحده را تسهیل کرده است.

بخش مهم این بازنگری مربوط به پرونده های درخواست اقامت دائمی گرین کارت از طریق سرمایه گذاری (EB-5) و پرونده های درخواست ویزای موقت سرمایه گذاری (E2) است. وزارت خزانه داری آمریکا با در نظر گرفتن مجوز کلی برای این گونه پرونده ها، آنان را از نیاز به درخواست مجوز اختصاصی معاف کرده است.

تا قبل از این بازنگری، متقاضیان ایرانی ملزم بودند پیش از ارائه درخواست اقامت دائمی از طریق سرمایه گذاری به اداره مهاجرت ایالات متحده و یا ارائه درخواست ویزای موقت سرمایه گذاری به کنسولگری های آمریکا در دیگر کشورها، نسبت به اخذ مجوز اختصاصی از وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC License) اقدام کنند.

از آنجا که مراحل درخواست تا صدور مجوز های اختصاصی اوفک (OFAC License) بطور متوسط 6 ماه به طول می انجامید، حال با صدور مجوز کلی و عدم نیاز به ارائه درخواست جداگانه، این مدت از مدت زمان کل رسیدگی به پرونده های سرمایه گذاری کاسته خواهد شد و سرمایه گذاران را قادر خواهد ساخت تا به محض انتخاب وکیل و محل مورد نظر برای سرمایه گذاری، مبلغ سرمایه خود را به ایالات متحده منتقل کنند.

بر اساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، در مورد پرونده های فعلی که برای درخواست مجوز اختصاصی به دفتر اوفک واصل شده است، نامه ای مبنی بر عدم نیاز به صدور مجوز اختصاصی به متقاضیان ارسال خواهد شد و آنان می توانند سرمایه خود را به آمریکا منتقل کنند.

البته نکته حائز اهمیت و توجه این است که با در نظر گرفتن جزئیات قانون تحریم های مالی بر علیه ایران، همچنان رعایت نکاتی از جمله عدم استفاده از بانک ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که در قوانین و متمم های آن نام آنان ذکر شده برای متقاضیان انتقال سرمایه به آمریکا الزامی است.
بخش دیگری از بازنگری در قوانین ناظر بر تحریم مالی بر علیه ایران مربوط به انتقال پول حاصل از فروش املاک از ایران به آمریکا است. بر اساس این بازنگری ایرانیان مقیم آمریکا در صورتی که پیش از آنکه مقیم آمریکا (U.S. Person) شوند مالکیت دارایی یا ملک مورد نظر را در به دست آورده و یا این ملک به واسطه ارث به آنان رسیده باشد می توانند بدون نیاز به اخذ مجوز اختصاصی، منابع مالی حاصل از فروش آن را یه آمریکا منتقل کنند.

موارد مهم برای انتخاب مراکز منطقه ای

در مقابل، موارد مهم دیگری که لازم است در انتخاب مرکز منطقه ای مورد توجه و ارزیابی قرا بگیرند عبارتند از:

۱. نوع پروژه

۲. تعداد سرمایه گذار مورد نیاز

۳. حق انتخاب به سرمایه گذار از نظر شراکت در پروژه و یا پرداخت وام به پروژه

۴. تک پروژه ای نبودن مرکز منطقه ای

۵. موافقت اداره مهاجرت آمریکا با طرح توجیهی پروژه

۶. شرایط و برنامه های پروژه برای بازپرداخت پول

۷. نوع سود سرمایه گذاری انجام شده و طریقه پرداخت آن به سرمایه گذار

۸. سوابق در ارتباط با نتیجه پرونده های قبلی برای درخواست اقامت دائمی (I-526) و تبدیل کارت سبز موقت به دائم (I-829)

۹. تجربه قبلی در انجام پروژه های مرتبط با EB-5 و دیگر پروژه های خارج از حوزه EB-5

۱۰. برآوردهای اقتصادی و چشم انداز پروژه های در دست اقدام
به طور حتم فاکتورهای ذکر شده در بالا، نقاط قوت و ضعف یک پروژه را بیشتر از موقعیت جغرافیایی آن نمایان خواهد ساخت.